AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Новини

Головна / Арт-вісті / Новини / Газета "День" про живопис Олега Мінька

Газета "День" про живопис Олега Мінька

07 вересня 2010

Відбулася презентація персональної виставки одного з яскравих українських художників-шістдесятників Олега Мінька та художнього альбому, присвяченого життю і творчості митця.
Ім’я Олега Мінька знаходиться поруч з художниками Іваном Марчуком, Зиновієм Флінтою, Любомиром Медведем, вони навіть були однокурсниками. Навчаючись у Львові, уродженець Макіївки Олег Мінько гармонійно вписався в тодішнє львівське мистецьке середовище з його пошуками і бажанням творити щось неінфіковане соцреалістичним офіціозом. Умовно його творчість можна поділити на три періоди: експерименти авангардного характеру в шістдесяті роки, перехід до виразної фігуративності у сімдесяті-вісімдесяті та повернення до цілковитої формальної розкутості з елементами експресіонізму в часи незалежності. Цікаво, що фігуративний період, котрий можна було би трактувати, як певний компроміс із суспільними обставинами тих років, зовсім не виглядає якимось неповноцінним, порівняно з іншими. Навіть навпаки — напруга між авторовою вигадливістю і тиском форми додає цим картинам особливого драматизму.

Презентація персональної виставки художника проходила у галереї «АВС-арт». Сама галерея розташована в одному з дивакуватих і цікавих місць Києва — на Воздвиженці. За сприяння «АВС-арт» було видано чергову серію книги «Імена», куди вже увійшов альбом Бориса Буряка. А цього разу на презентації було представлено альбом, присвячений життю та творчості Олега Мінька. Його, за словами видавців, було навмисне змакетовано дещо асиметрично, щоб передати дух шістдесятництва з його непокорою нормам. Окрім репродукцій, біографічних даних, бібліографії, фотоматеріалів, сюди увійшло есе журналістки Світлани Єременко «Живопис як молитва» про життя та мистецтво художника. Вона каже, що ще рік тому не знала нічого про митця Олега Мінька — і тим більшим стало зацікавлення його творчістю після знайомства: «Я зрозуміла, що мушу зробити все, аби про нього більше знали і в Україні, і в світі».

А сам Олег Мінько під час презентації ділився досвідом з молодими художниками. На його думку, головне — не намагатися бути модним, а прагнути робити щось винятково своє. Час покаже, чи дослухаються до Мінька його наступники, а втім, ризикну припустити, що співвідношення тих, для кого мистецтво є річчю кон’юктурною, і тих, хто розуміє його як оригінальну творчість, залишиться приблизно таким, яким воно було в усі інші історичні епохи.
Виставка триває до 31 жовтня.

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Ясенєв Олег Oleg Jasenev
Народився 1963 року в с.Дніпровка Запорізької області. Навчався у Дніпропетровському художньому училищі (1980-1983), Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет станкового живопису (1984-1992). Закінчив аспірантуру НАОМА.