AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Новини

Головна / Арт-вісті / Новини / "Україна молода" про виставку Миколи Мазура

"Україна молода" про виставку Миколи Мазура

12 жовтня 2010

В газеті "Україна молода" вийшла стаття про виставку Миколи Мазура «І небо, і земля...»

«Я люблю народну картину. Для мене найбільші авторитети у світі — Катерина Білокур, Марія Примаченко, бойчукісти. Мене завжди цікавила моя земля, мої художники. Я розуміюся на світовому мистецтві, та шукав свою мову, й усе, що зображував, пов’язане з конкретними почуттями та переживаннями, з історією», — говорить скульптор, графік, монументаліст із Хмельницького Микола Мазур, виставка якого відкрилася в галереї «АВС–арт» на вул. Воздвиженській, 10–Б.

Живописні роботи митця народилися у спілкуванні з українським фольклорним мистецтвом. Проте це не наїв і не примітивізм. Там немає півників і квітів, які малювали на сільських печах. Твори Мазура позначені високою європейською культурою. Вони більш музичні, ніж абстрактні. Якщо уважно придивитися до них, то в лініях, кольорах можна почути музику, ритми — трагічні чи радісні. «Якщо я хочу намалювати щось трагічне, то вибиратиму такі форми, фарби та фактури, при яких людина буде отримувати певне потрясіння. Якщо ж у мене є якась світла мрія, то мальовано буде зовсім по–іншому. Чим більше таємниці в творі, чим більше асоціацій виникає, тим краще для картини, адже творення образу — це велика загадка», — пояснює Микола Мазур. Цього разу художник звернувся до теми, яка за назвою асоціюється із колядками. «І небо, і земля». Для нього — це рід, родина, село, хутір, земля, небо, сад, веснянка, спогади, Поділля.
 

http://www.umoloda.kiev.ua/number/1760/164/62351/

Афіша

«ШЕВЧЕНКІВ ТРАВЕНЬ» 21 травня 2024

Галерея «АВС-арт» уже вдруге реалізує мистецький проєкт «Шевченків травень», започаткований 2014-го, коли визначну річницю Кобзаря відзначала не лише Україна, а й світ. Як не парадоксально, саме тоді на наших теренах почалася – для когось непомітно й не помічено – війна, котра зараз переросла в повномасштабну. Й на це вже не можна не зважати: Шевченкові слова «Борітеся – поборете» вкотре стали екзистенційною настановою в правдивій боротьбі за життя. Тож і шевченкіана наших воєнних днів набула іншого звучання, зберігаючи, проте, первинний задум: нагадати про 22 травня 1861 року, дату перепоховання Кобзаря, коли його назавжди повернули в Україну з московії.

Митці

Журавель Микола Микола Журавель
Народився 1960 року в Магнітогорську, Росія. Закінчив Кримське художне училище ім. Самокиша, Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України та мистецького об’єднання «БЖ-арт». Живе та працює в Києві.