AVSart Gallery
AVSart Gallery

Про галерею

Колекція

Виставки

Арт-вісті

Контакти
Головна  Контакти  Мапа сайту 

Фоторепортаж

Головна / Виставки / Фоторепортаж / Мистецьке полювання по-одеськи

Мистецьке полювання по-одеськи

23 листопада 2010

«
»

Світлини Олега Куцького

Одеський арт-мисливець Стас Жалобнюк відкрив у нашій галереї сезон полювання на калмицького коника, презентуючи відвідувачам власні живописні й колажні роздуми про значення українського мистецтва для світу.

Яким було відкриття і що вдалося «вполювати» – судіть із фоторепортажу Олега Куцького та коментарів арт-директора Алли Маричевської й куратора виставки Андрія Вишневського.

.Алла Маричевська, арт-директор галереї «АВС-арт»:

Рік тому ми відкривали наш виставковий сезон одеситом Сергієм Савченком і сьогодні другий рік діяльності також починаємо з правдивого одесита – Стаса Жалобнюка. Мені приємно, що простежується традиція одеської школи, бо Сергій Савченко – старше її покоління, а Стас Жалобнюк тримає її лінію, впізнавану, достойну. Попри молодий вік художника, у його роботах бачимо високу культуру мистецтва. Водночас Стас знає, що робить і що хоче. У нього вже сформована мистецька настанова.

Андрій Вишневський, куратор виставки:

Мистецтво – це простір, у якому ми можемо бути причетними, «співучасними» до інших речей, у якому ми можемо відчути себе іншими людьми, поглянути на себе іншими очима. В ході акту мистецтва дуже важливий глядач. Твір мистецтва не може відбутися без сприйняття з іншого боку полотна.

Коли ми вибирали простір, недарма зупинилися на цій галереї. Показали роботи Стаса Жалобнюка пані Аллі – вона була збентежена, бо це не зовсім формат галереї. Вона більше працює з легендами, продовжує їх життя. А коли Стас приїхав до галереї, то мені здалося, що вона його збентежила, адже тут виставляються легенди, а він тільки має шанс таким стати.

І коли Стас уже привіз свої роботи в галерею, то був чимось стривожений. Я його все ж таки випитав, що сталося. Він сказав: «Коли ми збирали виставку, то ті роботи, які я вважав класними – в мене був кураж у процесі їх створення, – тепер мене не задовольняють. І в мене виникло питання: що буде завтра, що я маю створити, чим я маю бути цікавим, що буде нове?..» Мені здається, це дуже хороший мотив, питання, на яке підштовхнула ця виставка.

 

Афіша

«ПРОСТІР ПЕРЕБУВАННЯ»22 квітня 2024

Персональна виставка одеського художника Дмитра Величка вперше презентується в Києві, що дає можливість поціновувачам мистецтва увійти в його авторський «Простір перебування», відзначений особливим світовідчуттям. Своїм нефігуративним композиціям Дмитро Величко свідомо не дає назви, запрошуючи глядача до співтворчості. Це спонукає замислитися про тотожності/подібності/відмінності в синонімічному ряді: простір буття, розташування, знаходження, присутності, перечікування…

Митці

Ткаченко Катерина Ткаченко Катерина
Народилася 1980 р. в Харковi. Закінчила Харкiвське художнє училище за фахом «живописець – викладач». Випускниця Харківської державної академії дизайну та мистецтв, спеціалізація – монументальний живопис у майстерні історичного живопису В.Гонтаріва. Член Молодіжного об’єднання НСХУ.